kancelaria@przetwarzaniedanych.pl

Kancelaria na Facebooku

Kancelaria na Linkedin

Cloud Computing Część I

Mały przedsiębiorca lub konsument może w obecnych czasach korzystać z nowoczesnych rozwiązań informatycznych bez konieczności ponoszenia dużych kosztów związanych z inwestowaniem w drogi sprzęt, obsługę czy oprogramowanie.

Usługi w tym zakresie dostępne na rynku są bardzo różnorodne. Przedsiębiorca może korzystając z bogatej oferty usługodawców nowych technologii kupić powierzchnię serwerów, oprogramowanie czy gotową aplikację przeznaczoną do konkretnych celów.

I tak nasz przysłowiowy Kowalski, ktory chce otworzyć nieduży sklep internetowy, pisać bloga czy oferować inne usługi online nie musi wydawać tysięcy zlotych na wlasną infrastrukture informatyczną. Może wydzierżawić serwer w zewnętrznej firmie, może też skorzystać z innych usług włącznie z wykupieniem dostępu do potrzebnego mu oprogramowania. Dostarczyciel serwera czy oprgramowania to profesjonalista w swojej dziedzinie, dbający o jakość świadczonych usług. Oznacza to, że dba również o to, aby świadczone przez niego usługi spelniały odpowiednie wymogi prawne.

Kowalskiemu potrzebny jest jedynie komputer i dostęp do internetu. Dostęp bowiem do serwera czy aplikacji będzie miał on-line przez wyszukiwarkę, co będzie oznaczało, że z każdego miejsca i urządzenia połączy się ze swoją stroną internetową. Rozwiązania są bardzo wygodne, relatywnie tanie. Jedno pytanie, na które Kowalski musi sobie odpowiedzieć to czy zawsze bezpieczne.

W tym kontekście usługi w chmurze na najniższym poziomie wtajemniczenia będą wówczas, gdy w zakresie IT zlecamy coś na zewnątrz, poza własną firmę i nie ma znaczenia czy to będzie wykupienie serwera, platformy czy oprogramowania.

 

One comment

  1. Cloud computing oferuje wiele możliwości w zakresie pracy zdalnej – pozwala na pracę w dowolnym miejscu i z dowolnego urządzenia. Ponadto zwiększa bezpieczeństwo przechowywania firmowych danych, uniezależnia dane od sprzętu, który posiadamy – utrata laptopa nie oznacza utraty danych. Zainteresowanych tematem zachęcamy do zapoznania się z naszym rozwiązaniem – komputerem w chmurze ComZetta.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: