kancelaria@przetwarzaniedanych.pl

Kancelaria na Facebooku

Kancelaria na Linkedin

O mnie

Witam Cię serdecznie na moim blogu!

Nazywam się Mariola Anna Malicka. Tematyką ochrony danych osobowych i prawem internetu zajmuję się od lat. Zaczęło sią kilkanaście lat temu w firmie, w której pracowałam na etacie, gdy zostałam wyznaczona do obsługi prawnej obszaru ochrony danych osobowych. Były to początki rozwoju tej dziedziny prawa w Polsce. Moja firma jako międzynarodowa korporacja  przetwarzająca tysiące i setki tysięcy danych osobowych musiała zapewnić zgodność przetwarzania danych z przepisami i wyznaczyła do tego nie lada zadania moją osobę. Potem była kolejna korporacja i znowu ta działka przypadła mi do obsługi,  już jako specjaliście w tym niełatwym obszarze.

Aktualnie jest własna droga i jest to również droga związana z tym, jakże mi już dobrze znanym tematem. Założona przeze mnie kancelaria specjalizuje się w świadczeniu pomocy prawnej z zakresu ochrony danych osobowych. Aktualnie obsługuje różne firmy, mniejsze i większe, różne branże od spółdzielni po poradnie medyczne i administrację publiczną. Daje mi to możliwość ciągłego zgłębiania swojej wiedzy a przede wszystkim zdobywania bezcennego doświadczenia w tym obszarze.

Usługi RODO

Usługi, które świadczy moja kancelaria to typowe w tym obszarze jak sprawdzanie zgodności przetwarzania danych osobowych z przepisami prawnymi, tworzenie i weryfikacja wymaganej prawem dokumentacji, organizacja i prowadzenie szkoleń oraz szeroko pojęte doradztwo prawne związane z tą dziedziną.

Z natury jestem osobą, która lubi kontakt z ludźmi, mam więc ogromny zapał do szkolenia i przekazywania swojej wiedzy innym. Lubię to robić i potrafię, dlatego z ogromną przyjemnością organizuję szkolenia, spotykam się z ludźmi i ich problemmi, które pomagam rozwiązywać.

Ukończyłam aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie i jestem radcą prawnym wpisanym na listę w OIRP w Warszawie.

Doświadczenie w zawodzie prawnika zdobywałam w renomowanych firmach o międzynarodowym zasięgu. Skala i różnorodność problemów biznesowych, współpraca  z wiodącymi kancelariami prawniczymi pozwoliła mi zdobyć cenne doświadczenie w interesującej mnie dziedzinie.

Staram się też uczestniczyć w szkoleniach i konferencjach branżowych, na które jestem zapraszana również w celu wygłaszenia prelekcji z zakresu mojej specjalizacji. Współpracuję też z innymi blogerami, z którymi wymieniamy się wiedzą i informacjami organizując spotkania czy rozmowy publikowane w internecie. Piszę poradniki czy opracowuję i prowadzę szkolenia dla firm oraz na zlecenie różnych instytucji. Wypowiadam się również na łamach czasopism branżowych (np. Medical Tribune)  na temat ochrony danych osobowych, komentuje problemy lub zajmuję stanowisko w sprawach wątpliwych lub niejasnych.

Chciałabym, aby lektura mojego bloga przybliżyła Ci zagadnienia prawne związane z ochroną danych osobowych oraz pomogła znaleźć rozwiązania interesujących Cię kwestii.

Zainteresowanych tematyką zapraszam też na moją stronę fanowską na FB https://www.facebook.com/PrzetwarzanieDanych.

Mariola Malicka

Prawnik / Audytor RODO

Tematyką w zakresie ochrony danych osobowych zajmuję się od kilku już lat. Szczególnie interesuje mnie prawo internetu i nowe technologie… [Więcej >>>]

Zapisz się do naszego newsleterra

Partner bloga

LexMonitor