kancelaria@przetwarzaniedanych.pl

Kancelaria na Facebooku

Kancelaria na Linkedin

Papierowa dokumentacja medyczna do końca lipca 2017 r.

Placówki medyczne mogą prowadzić dokumentację medyczną pacjentów w formie papierowej do końca lipca 2017 r. Potwierdza to, uchwalona przez Sejm, nowelizacja ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia.

O trzy lata wydłużono termin na wprowadzenie dokumentacji medycznej wyłącznie w formie elektronicznej. Dotychczas obowiązujące nakładały na podmioty medyczne obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej wyłącznie w formule elektronicznej  od 1 sierpnia tego roku. Po nowelizacji do 1 sierpnia 2017 r. będzie możliwe prowadzenie dokumentacji w formie papierowej lub elektronicznej.

Argumentami za nowelizacją było także to, że bardzo wielu lekarzy praktykujących prywatnie, jest nieprzygotowanych do wyeliminowania dokumentacji w formie papierowej i przejścia wyłącznie na formę elektroniczną, dlatego zasadnym jest wydłużenie okresu przejściowego.

Obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej jest częścią systemu informatyzacji ochrony zdrowia; zakłada on także wprowadzenie elektronicznych kart pacjenta, e-recept i e-skierowań.

One comment

  1. System ten powinien znacznie ułatwić życie zarówno pacjentom jak również farmaceutom i samym lekarzom. Uważam, że lepiej jest jeszcze poczekać i dać wybór niż narzucić zbyt wczesny termin i narazić cały system na nieprawidłowe działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: