Szkolenie ABI Warszawa

kopernika 30

W dniach 3 i 4 sierpnia odbyło się w Warszawie szkolenie dla ABI tj. administratorów bezpieczeństwa informacji. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, z którymi przez dwa dni szkoleniowe zgłębialiśmy tajniki prawa ochrony danych osobowych z uwzględnieniem nowych obowiązków ABI.

Sporo czasu poświęciliśmy na analizę nowych obowiązków ABI  w zakresie przeprowadzania  sprawdzeń zgodności przetwarzania danych oraz sprawozdawczości w tym zakresie. Studiowaliśmy nowe obowiązki na przykładowych dokumentach, co pozwoliło wyłapać różne niuanse w zakresie brzmienia czy interpretacji nowych przepisów.

Jak to bywa wśród praktyków co chwila wyłaniały się jakieś praktyczne zagadnienia z interesującego nas obszaru z różnych branż. Okazuje się, że w zależności od branży przetwarzanie danych osobowych wygląda nieco odmiennie. Przepisy jednak wszystkich obowiązują te same a kwalifikacje prawne nie zawsze są oczywiste.

Czy dane osobowe osób składających podania do spółdzielni podlegają ochronie, czy są zbiorem lub w jaki sposób wspólnota mieszkaniowa powinna podejmować uchwały lub może jak chronić kontrahentów w zamówieniach publicznych. To tylko nieliczne z rozważanych zagadnień.

W bardzo miłej atmosferze udało się dyskutować i rozważać poszczególne przypadki przetwarzania i ochrony danych osobowych. Reprezentacja różnych branż na szkoleniu była o tyle cenna, że pozwoliła uczestnikom zyskać ogląd na problem przetwarzania danych poza swoim własnym podwórkiem.

Bardzo cenne dwa dni pracy i nauki dla uczestników ale i dla mnie jako szkoleniowca, który miał możliwość konfrontacji z różnorodnością problematyki w interesującej dziedzinie.

 

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Klaudia 5.08.Sierpień o 12:47

Jestem jednym z uczestników szkolenia i przyznam szczerze, że brałam udział w wielu szkoleniach, ale nie z każdego wracałam usatysfakcjonowana zdobytą wiedzą. Natomiast po tych dwóch dniach mogę śmiało powiedzieć, że jestem zadowolona z nabytej wiedzy. Dużo niejasności, problemów, a także zwykłej niewiedzy zostało wyjaśnione i omówione. Tego typu warsztaty są bardzo cenne, ponieważ w małej grupie każdy ma szansę na wypowiedź, ale co cenniejsze każdy może rozwiązać swój problem.
Dziękuję i mam nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie 🙂

Mariola Malicka 5.08.Sierpień o 19:29

Dziękuję Pani Klaudio i jestem pewna, że jeszcze nie raz będziemy analizować kazusy z zakresu ochrony danych osobowych:-)

pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: