Usługi

Specjalizacje Kancelarii:

 • Ochrona danych osobowych,
 • Prawo nowych technologii
 • Handel elektroniczny,
 • Prawa konsumenta w internecie.

Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie ochrony danych osobowych a w szczególności:

 • przeprowadzamy audyty zbiorów danych osobowych,
 • opracowujemy i wdrażamy politykę bezpieczeństwa oraz instrukcję zarządzania systemem  informatycznym,
 • przygotowujemy dokumentację przetwarzania danych osobowych (wymagane ewidencje, wykazy),
 • przeprowadzamy szkolenia z zakresu  ochrony danych osobowych,
 • przejmujemy funkcję ABI,
 • udzielamy porad w zakresie przetwarzania danych osobowych,
 • opracowujemy opinie i  poradniki,
 • piszemy regulaminy świadczenia usług drogą elektroniczną oraz polityki prywatności,
 • opracowujemy projekty umów cywilno-prawnych, umów powierzenia i innych,
 • w zakresie specjalizacji Kancelarii reprezentujemy Klienta przez organami, Sądami, instytucjami i innymi podmiotami,
 • zapewniamy pomoc doraźną lub stałą opiekę prawną,
 • jako prawnicy profesjonaliści posiadamy niezbędną wiedzę, kompetencję jak również uprawnienia zawodowe, co stanowi gwarancję jakości świadczonych usług,
 • gwarancją bezpieczeństwa świadczonych usług jest również polisa OC związana z prowadzoną działalnością doradczą,
 • posiadamy również referencje usatysfakcjonowanych obsługą Klientów.

Zapytaj o wycenę: kancelaria@przetwarzaniedanych.pl

{ 22 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Thomas Ambroż 29.04.Kwiecień o 14:24

Witam, interesuje mnie tematyka zbierania wizytówek od klientów restauracji oraz przetwarzania ich danych to znaczy wysyłania im póżniej materiałów reklamowo informacyjnych. Pytanie czy wrzucająć np. wizytówkę do pudełka/kuli mogą akceptować regulamin i wyrażać zgodę na przetwarzanie danych?
Będe wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Thomas Ambroż

Mariola Malicka 29.04.Kwiecień o 16:10

W wielkim skrócie odpowiem nie. Zgoda musi być wyraźna, nie może być dorozumiana z innych oświadczeń woli. Jak klient zostanie poinformowany o tym, że jego działanie to jest wrzucenie wizytówki do kuli oznacza akceptację regulaminu dotyczącego przetwarzania danych. Wobec klienta, którego dane są zbierane administrator danych posiada obowiązki informacyjne. Dodatkowo jeśli materiały reklamowe mają być wysyłane drogą elektroniczną działanie wymaga zbadania pod kątem ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
pozdrawiam
Mariola Malicka

Beata 2.05.Maj o 14:13

Witam.W ubiegłym roku kupiliśmy auto i korzystaliśmy z OC poprzedniego właściciela.Po dwóch miesiącach ubezpieczenie się skończyło,ponieważ umowa automatycznie wygasła.Wykupiliśmy sobie nowe ubezpieczenie.Ale poprzedni ubezpieczyciel nie daje za wygraną (automatycznie odnowił umowę i żąda zapłaty), bez naszej zgody(otrzymał nasze dane od poprzedniego właściciela) operuje naszymi danymi i przekazał je do firmy windykacyjnej,która również przetwarza nasze dane.My z ubezpieczycielem nie zawieraliśmy żadnej umowy i nie wyrażaliśmy zgody na przetwarzanie naszych danych osobowych.
Pozdrawiam
Beata

Mariola Malicka 5.05.Maj o 11:59

Witam,
Odpowiedź na pytanie wymaga dokładniejszej analizy stanu faktycznego. Co do zasady dochodzenie roszczeń jest usprawidliwonym celem administratora danych, jest to ogólna zasada z zakresu uodo…

Michał 22.11.Listopad o 21:39

Dzień dobry,
czy istnieje możliwość odwołania od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych? Przy okazji drobnego kredytu w Banku, podpisałem zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Po mimo upływy lat, Bank notorycznie przesyła do mnie wiadomości. Dzwoniłem, prosiłem ale nic, problem nadal jest.

Mariola Malicka 23.11.Listopad o 21:25

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być odwołana w każdym czasie. Bank działa bezprawnie. Proponuję napisać do Banku odwołanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych a w przypadku dalszego przetwarzania niezgodnie z prawem napisać skargę do GIODO.
pozdrawiam

Adrian 24.02.Luty o 14:42

Witam,

Mam zamiar otworzyć gastronomiczny portal ogłoszeniowy. Portal będzie miejscem gdzie osoby związane z branżą będą mogły dodać anons oferujacy ich usługi. Będą musieli podać swoje wykształcenie imię nazwisko może zdjęcie oraz CV. Zasada działania bedzie prosta. Każdy kto się zarejestruje ( poda email i hasło ) będzie mógł dodać ogłoszenie. Ogłoszenia będą mogły też dodać firmy świadczące usługi cateringowe oraz szkoleniowe. Warto również zaznaczyć iz bedzie to całkowicie darmowe. Czy w takim przypadku ja jako osoba prywatna muszę zatrudnić ABI?

Z góry dziękuje za odpowiedź
Adrian Kadela

Mariola Malicka 24.02.Luty o 15:32

Aktualnie nie ma obowiązku zatrudnienia ABI. Każdy, kto jednak w celach zarobkowych lub zawodowych przetwarza dane osobowe osób fizycznych obowiązany jest do przetwarzania zgodnego z prawem, do zapewnienia bezpieczeństwa tego przetwarzania oraz do spełnienia innych obowiązków prawnych.

Adrian 24.02.Luty o 16:34

Dziękuje za odpowiedź.

Agnieszka 23.03.Marzec o 10:06

Witam,
pracuje w firmie budowlanej. Przetwarzane są u nas dane osobowe pracowników oraz dane kontrahentów w celu wystawienia faktury i prowadzenia sprawozdawczości księgowej. Czy powinniśmy posiadać zgody na przetwarzanie danych osobowych od naszych kontrahentów?

Mariola Malicka 23.03.Marzec o 12:25

Nie zgód nie, gdyż inna jest podstawa prawna przetwarzania. Jednak wszystkie pozostałe obowiązki ustawowe tak czyli m.in. wypełnienie obowiązku informacyjnego, zabezpieczenie przetwarzania, zgłoszenie zbiorów, posiadanie polityki bezpieczeństwa danych osobowych oraz instrukcji zarządzania systemem informatycznym oraz inne…
pozdrawiam

Agnieszka 23.03.Marzec o 12:37

Bardzo dziękuję za odpowiedź … Napisała Pani o zgłoszeniu zbiorów … z art. 43 ustawy o ochronie danych wynika, że zbiory danych przetwarzanych w związku z zatrudnianiem pracowników i wystawianiem faktur nie podlegają zgłoszeniu do GIODO. Czy źle interpretuję ten przepis?

Mariola Malicka 23.03.Marzec o 18:58

Dobrze, jeśli zbiory są rzeczywiście przetwarzane wyłącznie w tych celach, bo w praktyce bywa z tym różnie…

Konrad 8.04.Kwiecień o 21:07

Witam
Prosiłbym o odpowiedz na pytanie: sprawa dotyczy udostępnienia dokumentacji medycznej przez pracownika przychodni osobie nieupoważnionej – zaznaczam 1 osobie. Czy ta Pani , popełniła występek z art. 51 ustawy o ochronie danych osobowych? ( w cyt art. jest mowa o osobach nieupoważnionych a nie o osobie nieupoważnionej )

Mariola Malicka 9.04.Kwiecień o 15:40

Podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych udostępnia dokumentację medyczną pacjentowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu, bądź osobie upoważnionej przez pacjenta na podstawie przepisów Ustawy o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta z dnia 6 listopada 2008 r. Osoba, której dokumentacja medyczna była udostępniona musiała być do tego upoważniona przez osobę uprawnioną. W przypadku braku takiego upoważnienia udostępnienie było bezprawne.

Katarzyna 27.04.Kwiecień o 15:12

Dzień dobry,
Czy Sanepid ma prawo przekazywać dane moje i mojego dziecka do dzielnicowego, który później nachodzi mnie w miejscu zamieszkania?

Pozdrawiam
Katarzyna

Mariola Malicka 4.05.Maj o 12:22

To zależy… Za mało danych, aby stwierdzić definitywnie. Pozdrawiam

Xawery 19.10.Październik o 10:30

Witam,

jeśli chcę dzwonić w celu przedstawienia oferty handlowej i wysyłać maile w tym samym celu do kogoś, kto zostawił mi nr tel i maila tj dał mi wizytówkę, to mogę to robić jako przedsiębiorca? Zakladam, że na wizytówce moga być również dane osoby fizycznej. Czy powinienem stworzyć ankietę i na niej zbierać zgody na przetwarzanie danych osobowych i z uśude i ewentualnie Pr Tel?

Mariola Malicka 8.11.Listopad o 22:28

Tak najlepiej i bezpieczniej stworzyć odpowiednią ankietę zawierającą klauzule zgody i klauzule informacyjne.

Daria 19.12.Grudzień o 23:06

Prowadzę Zakład Ogólnobudowlany Krzysztof Zając . Zatrudniam 14 osób. Proszę o informację o cenie kompleksowej oraz częściowej obsługi w zakresie ochrony danych osobowych.

Mariola Malicka 5.01.Styczeń o 08:37

W tych sprawach proszę kontaktować się na adres: kancelaria@przetwarzaniedanych.pl

Grzegorz 13.01.Styczeń o 22:56

Witam,
Przejmujecie funkcjie ABI-ego? \
W jakiej kwocie miesiecznie ?

Dodaj komentarz